HAKKIMIZDA

Geolab Geoteknik Ölçümleme Laboratuarı, 16.05.2000 tarihinde kurulmuş olup, 31.10.2012 tarihinde unvan değişikliği yaparak bu yeni ismini almıştır. Geolab Geoteknik Ölçümleme Laboratuarı, tüm geoteknik ölçümleme - test laboratuarı ekipmanı ve konusunda uzman kadrosuyla, başta İstanbul ve çevre illerde olmak üzere, yurtta bulunan tüm mühendislik firmalarına laboratuar ve geoteknik ölçümleme hizmetlerini vermek amacıyla yoluna devam etmekte olup, ulusal ve uluslararası birçok projede laboratuar ve arazi çalışmalarını sürdürmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 206 numaralı Laboratuvar İzin Belgesi ve Türk Akreditasyon Kurumu AB-0998-T akreditasyon belgesi ile, kapsamımızdaki deneyleri ulusal, uluslar arası standartlara uygun, deneylerle ilgili eğitime gereken önemi vererek sürdürmektir. 

Geolab Geoteknik Ölçümleme Laboratuarı, misyon ve vizyonundan taviz vermeden, hizmetlerinde en kaliteli ve en güvenilir şekilde sonuca ulaşmaya çalışmaktadır. Yapı sektöründe yapılan en ufak hatanın meydana getireceği sonuçları unutmadan aynı düşünceyle yoluna devam etmektedir.

Bünyesinde çalıştırdığı yetkin jeoloji, jeofizik mühendisleri ile zemin - kaya mekaniği deneyleri, agrega-doğal yapı taşları deneyleri, arazi deneyleri, malzeme deneyleri ve jeokimyasal deneyler ile cevher analizleri bazında TSE (Türk Standartları Enstitüsü), ASTM (American Society for Testing and Materials), ISRM (International Society for Rock Mechanics) standartları çerçevesinde hizmet vermeyi sürdürmektedir.
Paylaş
WhatsApp Destek